roboticom
Roboticom to autorski projekt zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, który w swojej koncepcji łączy naukę i doskonałą zabawę. Warsztaty i kursy w dostępny sposób wprowadzają już małe dzieci w wieku od 6 lat w świat robotyki. Na zajęciach wykorzystywane są programowalne zestwy kloców LEGO Wedo, LEGO Mindstorm oraz laptopy wraz z oprogramowaniem.

Zajęcia Roboticom Poziom I ( 6 do 8 lat) to nie tylko budowanie robotów, programowanie ich, ale również to bardzo duża dawka wiedzy z historii, przyrody i fizyki.
Kursy Roboticom Poziom II przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 9 lat i więcej (praktycznie bez ograniczeń wiekowych), na których dzieci budują swoje roboty i uczą się wprawiać je w ruch.
Roboticom to wyjątkowe zajęcia. Dzieci uczestniczą z dużym zapałem przychodzą na zajęcia, a ich kreatywność w projektowaniu robotów nie zna granic. Podczas warsztatów dzieci i młodzież rozwijają się na wielu płaszczyznach. Doskonalą nie tylko swoje zdolności manualne tworząc roboty, ale również pobudzają umysł do twórczego myślenia.
Zajęcia rozwijają kompetencje informatyczne poprzez naukę programowania w języku angielskim. Wzmacniają kompetencje matematyczne ćwicząc dodawanie, odejmowanie, dzielenie i mnożenie aby prawidłowo zaprogramować. Warsztaty te również uzupełniają kompetencje naukowe poprzez dodatkową wiedzę popularno naukową.
Podczas zajęć Roboticom Poziom I realizowane są 4 główne tematy: Świat mechaniki i automatyki, Świat zwierząt, Świat sportu i Świat wynalazków. Świat mechaniki i automatyki porusza takie zagadnienia jak: silniki, czujniki, przekładnie, dźwignie, środek ciężkości i wiele innych. W Świecie zwierząt dzieci nie tylko budują i programuja „roboty”- zwierzęta, ale równiez poznają ich środowisko, zwyczaje i pochodzenie. Świat sportu oprócz zbudowanych robotów, wprowadza dzieci w zagadnienia związane z igrzyskami olimpijskimi i ich róznorodnymi dyscyplinami sportu. Świat wynalazków toduża dawka wiedzy z historii odkryć poparta zbudowaniem odpowiednich robotów, wzbogacona o eksperymenty naukowe.
Na zajęciach Roboticom Poziom II, dzieci i młodzież budują i programują np. pojazd napędzany na 4 koła, pojazd ze środkiem ciężkości, pająka i wiele, wiele inych bardzo ciekawych robotów wykonujących najrozmaitsze polecenia, jakie pozwala wymyślić dziecięca wyobraźnia.