dla szkół i przedszkoli
Zapisz się na szkolenia! 
 
 

POKAZY NAUKOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

"FIZYKA DLA SMYKA" (przedszkole i szkoła podstawowa) 

"MAGIA FIZYKI" (młodzież gimnazjalna)

Pokazy naukowe „Fizyka dla smyka", „Magia fizyki” to interaktywne warsztaty, które mają służyć przekazaniu w niecodzienny sposób wiedzy o codziennych a zaskakujących zjawiskach otaczającego świata. W naszych warsztatach naukowych główną i czynną rolę biorą dzieci i młodzież, a scenariusz pokazów został tak opracowany, aby oprócz aspektów naukowych nie zabrakło wspaniałej zabawy.  Wiedza przekazywana jest w sposób dopasowany do wieku i wiedzy dzieci i młodzieży.

Na naszych spotkaniach wprowadzamy w tajemniczy świat eksperymentów naukowych.

Wspólnie zgłębiamy sekrety Fizyki. Odpowiadamy na trudne pytania: Co to jest magnes? Co jest największym magnesem na ziemi? Dlaczego niektóre przedmioty lewitują? Jak sprawdzić czy nasze okulary chronią nas przed promieniowaniem UV?  Jakiego koloru jest światło? Co to jest laser? Czy dźwięki niszczą? Dlaczego czasem włosy stają dęba?

W trakcie pokazu dzieci i młodzież uczestniczą w ciekawych doświadczeniach, dzięki którym poszerzają i utrwalają swoją wiedzę .
Pokazy naukowe „Fizyka dla smyka”, „Magia fizyki” mają charakter objazdowej akademii i są organizowane w szkołach, przedszkolach i gimnazjach.  

Pokazy przeprowadzane są w jednej z sal lekcyjnych, po wcześniejszym ustaleniu terminu. 

1. Jednorazowo w zajęciach może wziąć udział jedna klasa lub grupa (od 15 – 25 dzieci).

2. Czas trwania zajęć/pokazów wynosi jedną godzinę lekcyjną dla jednej klasy lub grupy.

3. Realizujemy zajęcia z programów unijnych.

4. Zaleca się aby w pokazach uczestniczył nauczyciel lub opiekun grupy.

5. TEMATY LEKCJI: magnetyzm, optyka, dźwięki, ciśnienie, elektrostatyka –zakres wiedzy dostosowany do poziomu wiedzy uczestników. Tematy są realizowane w wymienionej kolejności.

6. Na pokazy można się również umówić całą klasą w naszym Ośrodku w Częstochowie.


Kontakt i rezerwacja: tel. 513 00 66 01, biuro@logosuczyibawi.pl


Organizator imprezy oświadcza, że prowadzone przez nas pokazy i użyte w nich materiały są bezpieczne uczestników i obserwatorów.