kursy dla dzieci

Mądre Dziecko „Dobry Start” to zajęcia dla dzieci, rozpoczynających swoją  szkolną przygodę. Kurs ten jest odpowiedzią na potrzeby dziecka   i rodzica w trakcie pierwszych dwóch lat nauki.

Badania pokazują, że większość dzieci nie lubi się uczyć bo…nie potrafią tego robić. Dlatego najważniejszym dla nas celem jest nauczyć dzieci jak się uczyć, oraz rozwinąć ich sprawność czytania, pamięć i koncentrację. Dziecko z chęcią będzie odrabiać lekcje jeśli będzie wiedziało jak to robić. Na kursie uczy się więc nawyków „naturalnego uczenia się”, tak aby nauka była dla niego łatwiejsza i dawała więcej radości, a mały uczeń miał większą pewność siebie w szkole. Dzięki treningom, dziecko nauczy się jak sprawnie organizować materiał, którego się uczy, zaczynie sprawnie czytać oraz szybko zapamiętywać potrzebne im informacje.

 

Wszystkie techniki dzieci trenują na specjalnie przygotowanych kartach pracy. Karty te zawierają wiedzę z zakresu klasy 1 i 2. Dziecko trenuje i uczy się tego, co aktualnie „przerabia” w szkole. Takie rozwiązanie to podstawowa korzyść dla dziecka i rodzica: trening jest połączony z przygotowywaniem się do lekcji. Ten sposób pracy uczy również dzieci rozwiązywania testów kompetencyjnych, które będą miały w przyszłości.

 Nauka literek i sprawnego czytania ze zrozumieniem

Bardzo ważnym elementem kursu jest sprawne czytanie. Kiedy dziecko czyta książkę, w jego umyśle rodzą się obrazy pięknych, czarodziejskich krain. Nasza pociecha przeżywa w wyobraźni przygody bohaterów, utożsamia się z nimi, poszerza swój bogaty wewnętrzny świat i przyswaja nowe zachowania. Czytanie pobudza miliony neuronów w jego mózgu, stymuluje ich rozwój, polepsza wyobraźnię, pamięć, inteligencję.

Odpowiednio skonstruowana zabawa w czytanie, pomaga dzieciom, które stawiają swoje pierwsze kroki w szkole, bezstresowo odkrywać piękny świat książki i rozbudzić w nich czytelniczą pasję. Sprawnie czytające dziecko, lepiej radzi sobie z zadaniami zawartymi w podręcznikach i naturalnie staje się dobrym uczniem.

 Wiedza i eksperymenty

Poprzez uczestnictwo w naszych zajęciach dziecko poznaje wiadomości wykraczające poza poziom szkolny. Zagadnienia fizyki, chemii, przyrody omówione na odpowiednim dla nich poziomie poparte doświadczeniami i eksperymentami, poszerzają wiedzę dzieci a tym samym pozwalają im niejednokrotnie „zabłysnąć” w szkole. Badanie właściwości wody i powietrza, obserwacja preparatów pod mikroskopem czy odkrywanie cech zasad i kwasów, to tylko niektóre ze sposobów, jakimi posługujemy się na kursie, by dziecko zafascynowało się nauką i otaczającym światem, a jednocześnie świetnie się bawiło.

Budowanie poczucia „Dam sobie radę”

Wspieramy dziecko w łagodnym wejściu w rolę ucznia. Na zajęciach dziecko poznaje swoje mocne strony i talenty. Utwierdza się też w przekonaniu, że potrafi być samodzielne i radzić sobie z nowymi sytuacjami. Specjalne ćwiczenia pozwalają dzieciom stawić czoło wyzwaniom szkolnym, oraz otwierają na bliskie relacje rówieśnicze.

 

Program kursu oparty jest na kanwie gry fabularnej. Na każdych zajęciach dzieci mają do wypełnienia misję, podczas której z wypiekami na twarzy, przeżywają emocjonujące przygody a równocześnie rozwijają wyobraźnię, pamięć, koncentrację i logiczne myślenie. Stając przed wyzwaniami uczą się jak radzić sobie z emocjami, doświadczają swoich mocnych stron a przez to ugruntowują w sobie przekonanie „poradzę sobie”. Gra zwiększa motywację dzieci i sprawia, że bardziej angażują się one w treningi i w to, co dzieje się na zajęciach.

Pamięć i Trening współdziałania w grupie

Bardzo ważnym elementem programu jest nowatorska gra edukacyjna „Gniew Smoka”.

Jeśli dziecko ma do wyboru uczyć się tabliczki mnożenia albo grać w Gniew Smoka, na 100% wybierze grę :)

Każde dziecko, które rozpoczyna Kampanię przeciw smokom, rozpoczyna również naukę literek, matematyki i ortografii. Aby zdobyć skarby smoka, bohater musi udzielać poprawnych odpowiedzi umieszczonych na kartach monet w talii skarbów. Zdobyte monety, dziecko wymienia na ekwipunek, dzięki któremu może przystąpić do walki ze smokiem. Wygrany pojedynek daje bohaterowi „łzę smoka” a wraz z nią, bogactwo i sławę. A wszystko to musi się odbyć, zanim przesypie się ostatnie ziarnko piasku w klepsydrze.

Ta gra sprawia, że dzieci uczą się z pasją i zaangażowaniem oraz rozwijają umiejętność rozwiązywania testów pod presją czasu. Jeszcze nie było takiej gry, która tak szybko pomagała dzieciom opanować umiejętności szkolne!

 

Dzięki atmosferze akceptacji dla możliwości dziecka oraz ich różnorodności, dzieci łatwo i szybko się uczą. Małe grupy sprzyjają bezpośredniemu kontaktowi trenera z każdym dzieckiem. Takie warunki sprawiają, że dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, a nowo zdobyte wiadomości i umiejętności przekładają się na lepsze radzenie sobie w szkole.

 Indywidualny internetowy panel treningowy

Pomocą do pracy w domu jest interaktywny panel treningowy, na którym dzieci mogą utrwalać woje umiejętności. Każde dziecko może dostać swój indywidualny dostęp a rodzice mają możliwość podglądu postępów dziecka.

Panel jest formą gry, w której młodzi ludzie ćwiczą koncentrację, pamięć i zwiększają tempo czytania. W ramach panelu ćwiczą również matematykę  i ortografię, na poziomie klasy pierwszej i drugiej. Dzieci nie czytające poznają i utrwalają literki.

.

Warsztaty dla rodziców

Warsztaty mają na celu zapoznanie rodziców z metodami i technikami pracy wykorzystywanymi na kursie. 

Na  pierwszym warsztacie rodzice wspólnie z trenerem ustalają cel, który jest najważniejszy do zrealizowania dla dziecka na kursie.


Materiały:

Dziecko otrzymuje podręcznik sukcesywnie, w trakcie trwania kursu.

 

Organizacja kursu:

Program przewiduje 28 spotkań dla dzieci, raz w tygodniu 2 x po 45 min.
Program obejmuje również dostęp do platformy e-learningowej na której dostępne są filmy i webinary z zagadnieniami związanymi z psychologią uczenia się, komunikacją i rozwojem dziecka.

 

 

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne lekcje pokazowe!